mvp

MARTA SANMARTÍN NOMINADA AOS PREMIOS ZONA PRESS

A Nosa peixiña Marta Sanmartín foi nominada ao premio de  Xogadora máis destacada no Baloncesto de Formación, nos premios que a  revista galega “Zona Press” fixo públicos o mércores, 16 de maio; galardóns  entregaranse na Estrada.

Unhas nominacións nas que quizais botamos en falta ao noso adestrador Javier Llorente despois dunha temporada de Records.

Xunto a Marta están nominadas na mesma categoría:

Clara Prieto (Bosco Salesianos)

Noa Comesaña (R.C. Celta)

Sara González (Estudiantes de Lugo)

Xogador máis destacado no Baloncesto de Formación

Martín Iglesias (Porriño Baloncesto Base)

Jens Kjaersgaard (Club Baloncesto Tui)

Lucas Álvarez (Estudiantes de Lugo)

Simón Bermúdez (Santiago Apóstol).

Xogadora máis destacada no Baloncesto de Formación

Clara Prieto (Bosco Salesianos)

Noa Comesaña (R.C. Celta)

Marta Sanmartín (Marín Peixegalego)

Sara González (Estudiantes de Lugo)

Técnico máis destacado no Baloncesto de Formación

Ángel Castro (Instituto Rosalía)

Javier Cotelo (Club Baloncesto Artai)

Nacho Silva (R.C. Celta)

Nacary Rojas (Bosco Salesianos)

Mellor árbitro

Daniel Pazos

Paula Lema

Guillermo Ríos

Patricia Díez

Mellor estranxeira dun equipo galego

Rachael Vanderwal (Universitario Ferrol).

Jamie Scott (Universitario Ferrol)

Minata Keita (R.C. Celta).

Alexis Prince (Universitario Ferrol)

Mellor estranxeiro dun equipo galego

Matt Thomas (Obradoiro CAB)

Zach Monaghan (Básquet Coruña)

Salvador Zavala (Amfiv)

Matthew Stainbrook (CB Breogán)

Mellor promesa galega feminina

Esther Castedo (Ensino)

Paula Ginzo 

Raquel Carrera (R.C. Celta)

Blanca Millán (Universidade de Maine)

Promesa galega masculina

Samuel Antón Barros (Xuventude Baloncesto).

Álex Mazaira (Manresa)

Pablo Ferreiro (Básquet Coruña)

Jonathan Barreiro (Baloncesto Zaragoza)

Mellor Xogador dun equipo galego

Ricardo Úriz (CB Breogán)

Salva Arco (CB Breogán)

Lorenzo Envo (Amfiv)

Nacho Llovet (Obradoiro CAB)

Mellor xogadora dun equipo galego

Bea Sánchez (Universitario Ferrol)

Itziar Germán (R.C. Celta)

Anne Senosiain (R.C. Celta)

Raquel Asensio (Ensino Lugo)

Mellor técnico dun equipo galego

Lino López (Universitario Ferrol)

Natxo Lezkano (C.B. Breogán)

Cristina Cantero (R.C. Celta)

Moncho Fernández (Obradoiro CAB)

Mellor xogadora galega

Tamara Abalde (Mann Filter)

María Pérez Araújo (Universitario Ferrol).

Sara Gómez (A.D. Cortegada).

Regina Gómez (Ensino Lugo)

Mellor xogador galego

Fran Vázquez (Tenerife)

Alberto Abalde (Valencia Básquet)

Agustín Alejos (Amfiv)

Sergi Quintela (CB Breogán)




Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos necesarios están marcados *